Strona Prezesa

Maciej Andrzej Zarębski – nota o autorze.

Maciej Andrzej Zarębski urodził się 24 lutego 1943 r. w Kielcach w rodzinie nauczycielskiej. Po ukończeniu LO im. S. Żeromskiego, w latach 1960-66 studiował na Wydziale Lekarskim AM w Białymstoku, gdzie po ukończeniu studiów podjął pracę w charakterze asystenta w Katedrze Farmakologii. W 1971 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych Czytaj dalej…

Maciej Zarębski

Maciej Zarębski

Lucyna Kukomska o Macieju Zarębskim

Moje zainteresowania zagadnieniami regionalizmu datują się od roku 2001, kiedy to na zaproszenie Prezesa Staszow­skiego Towarzystwa Kulturalnego, dr Macieja Andrzeja Za­rębskiego, uczestniczyłam w obchodach 20-lecia działalno­ści tegoż Towarzystwa. Dla ekonomisty mającego do czynie­nia w pracy zawodowej z planowaniem, prognozowaniem, czy też dystrybucją środków budżetowych, zawsze w towarzystwie dużych liczb, było to diametralnie inne doświadczenie. Z natu­ry lubiąca nowe wyzwania, ciekawa ludzi i świata, skwapliwie z tego zaproszenia skorzystałam tym bardziej, że zgrany mał­żeński duet Ludomiry i Macieja Zarębskich zapewnił mi ciepłe i przyjazne przyjęcie w ich domu w Zagnańsku.Czytaj więcej….

Okładka

KAPITUŁA NAGRODY I MEDALU ZYGMUNTA GLOGERA

.

Medycyna a literatura, fotografika i regionalizm edytorski

Moja przygoda z literaturą trwa od szeregu lat. Jeszcze w czasach nauki w liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach miałem szczęście spotkać wybitnych ludzi kultury i sztuki. Mam tu na myśli profesora gimnazjalnego Alolfa Kruczka, który prowadził lekcje z języka polskiego w sposób zmuszający do samodzielnego myślenia i doprawdy potrafił zarazić młodszych kolegów wielkiego Patrona szkoły prawdziwym uczuciem do literatury pięknej…Czytaj więcej….

O książce Oni zrobili to lepiej prof. A. Tyszki

Autora książki, prof. Andrzeja Tyszkę poznałem kilkanaście lat temu na jednej z konferencji regionalistycznych w Warszawie. Od blisko dziesięciu lat jestem z nim w przyjaznych relacjach. W roku 2002 profesor wziął czynny udział w III Ogólnopolskich Targach Wydawnictw Regionalnych, które w maju tego roku organizowałem w Staszowie. W latach 2002-2005 profesor wielokrotnie uczestniczył w imprezach organizowanych przez kierowane przeze mne Staszowskie Towarzystwo Kulturalne. W roku 2004 współtworzył Ośrodek Regionalizmu Świętokrzyskiego w Zagnańsku zaś rok później współorganizował Świętokrzyskie Towarzystwo Regionalne.Czytaj więcej….

Maciej Andrzej Zarębski w książkach – Spis

Maciejowi – cytaty

M.A. Zarębskiemu – wiersze dla Niego.

Galeria

zdj. 2 - Grand Canionwywiad w Medicusiewystawa_Strona_23

wodospad IXt¦ÖczabezNazwy4bezNazwy3

bezNazwy2


Moje zainteresowania zagadnieniami regionalizmu datują
się od roku 2001, kiedy to na zaproszenie Prezesa Staszowskiego
Towarzystwa Kulturalnego, dr Macieja Andrzeja Zarębskiego,
uczestniczyłam w obchodach 20-lecia działalności
tegoż Towarzystwa. Dla ekonomisty mającego do czynienia
w pracy zawodowej z planowaniem, prognozowaniem, czy
też dystrybucją środków budżetowych, zawsze w towarzystwie
dużych liczb, było to diametralnie inne doświadczenie. Z natury
lubiąca nowe wyzwania, ciekawa ludzi i świata, skwapliwie
z tego zaproszenia skorzystałam tym bardziej, że zgrany małżeński
duet Ludomiry i Macieja Zarębskich zapewnił mi ciepłe
i przyjazne przyjęcie w ich domu w Zagnańsku.

Browse

Kalendarz

sierpień 2020
P W Ś C P S N
« maja    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorie

Linki